Plošný spoj s úplným zdrojem napájení CCTV kamery

Nákresy znázorňují osazený plošný spoj, který je propojen s deskou kamery. Proti standardní variantě obsahuje i zdroj napájecího napětí -8V pro vertikální rozklad. Při použití tohoto obvodu je nutné odpojit původní zdroj napájení vertikálního rozkladu na desce kamery. Na fotografii je označeno pouzdro dvojice diod, přes které jde napájení -8V od měniče kamery. Pouzdro je možné odpájet. Pro montáž desky platí stejná pravidla, jako pro standardní variantu. K výrobě plošného spoje lze využít výkres v rozlišení 600dpi. Obraz je zrcadlově otočený, určený ke kopírování s potištěnou stranou položenou na desce.


Na "spodní" straně plošného spoje, jsou proti standardní variantě navíc dva kondenzátory pro invertor napětí.


Stabilizátor záporného napětí je umístěn na "horní" stranu plošného spoje. Deska je navržena pro stabilizátor 79L08 v pouzdru SOT89, který se v našich obchodech obtížně shání. V případě nouze je možné z horní strany připájet běžný stabilizátor v pouzdru TO92 tak, aby pouzdro nekolidovalo se součástkami řídícího obvodu na další desce.

U stabilizátoru je propojovací bod pro přivedení záporného napájení na desku kamery. Příslušný vodič je vhodné pájet na pin 12 CCD senzoru.


Konektor pro spojení s řídící částí obvodu je shodný se standardní variantou plošného spoje. Obě varianty tedy lze kombinovat se stejnými deskami ovládání.


Odkazy :


M.P. 2004